Elementary – Basketball

Roster and schedule coming Fall 2017.

Division 1

Teams

Clippers

Coaches
Brian Brandt and Jason Leverton

Roster
Christopher de la Vina – 3rd Grade
Alexander Saade – 3rd Grade
AJ Toven – 3rd Grade
Dean Brandt – 4th Grade
Isaac Leverton – 4th Grade
Matty Barsoumian – 5th Grade
Cody Franck – 5th Grade
Chrystalyn Wilson – 5th Grade

Practice Schedule
3:00-3:45pm in HCS Gym

Monday, September 12
Monday, September 19
Monday, September 26
Monday, October 3
Monday, October 10
Monday, October 17
Monday, October 24

Lakers

Coaches
Jaden Enslin and Jacob Lopez

Roster
Carson Abalos – 3rd Grade
Alijah Anaya – 3rd Grade
Isaiah Bergara – 4th Grade
Amari Liddell – 4th Grade
Gaby Macareno – 4th Grade
Caleb Gordon – 5th Grade
Jeremiah Kibbe – 5th Grade
Joey Williamson – 5th Grade

Practice Schedule:
3:00-3:45pm in HCS Gym

Wednesday, September 14
Wednesday, September 21
Wednesday, September 28
Wednesday, October 5
Wednesday, October 12
Wednesday, October 19
Wednesday, October 26

Spurs

Coach
Sassoun Nalbandian

Roster
Ashley Harley – 3rd Grade
Addie Smith – 3rd Grade
Brandon Hong – 4th Grade
Arthur Nalbandian – 4th Grade
David Barrera Moreno – 5th Grade
Christian Kelly – 5th Grade
Rylan Starr – 5th Grade

Practice Schedule
3:00-3:45pm in HCS Gym

Friday, September 16
Friday, September 23 – No Practice
Friday, September 30
Friday, October 7
Friday, October 14
Friday, October 21 – No Practice
Friday, October 28

Thunder

Coaches
Raul Ortiz and Leo Clark

Roster
Lucas Clark – 3rd Grade
Elizabeth Fiske – 3rd Grade
Bennett Harris – 3rd Grade
River Martinez – 4th Grade
Leo “LJ” Clark – 5th Grade
Ryan Ortiz – 5th Grade
Natalya Popovian – 5th Grade

Practice Schedule
5:15-6:00pm in HCS Gym

Monday, September 12
Monday, September 19
Monday, September 26
Monday, October 3
Monday, October 10
Monday, October 17
Monday, October 24

Warriors

Coaches
Chase Marcoe and Gabe Salazar

Roster
Oliver Kostich – 3rd Grade
Kaelyn Nichols – 3rd Grade
Marcus Pidal – 4th Grade
Jayden Torres – 4th Grade
Michael Anthony Gracia – 5th Grade
Cristin Gardner – 5th Grade
Bryce Irvine – 5th Grade

Practice Schedule
3:45-4:30pm in HCS Gym

Monday, September 12
Monday, September 19
Monday, September 26
Monday, October 3
Monday, October 10
Monday, October 17
Monday, October 24

Schedule

Date Time Visitor vs. Home
09/19/16 6:15PM Clippers vs. Lakers
09/24/16 12:30PM Spurs vs. Thunder
09/24/16 1:30PM Warriors vs. Clippers
09/26/16 6:15PM Lakers vs. Warriors
10/01/16 12:30PM Clippers vs. Thunder *TEAM PICTURES
10/01/16 1:30PM Spurs vs. Lakers *TEAM PICTURES
10/03/16 6:15PM Spurs vs. Warriors *TEAM PICTURES
10/08/16 12:30PM Thunder vs. Lakers
10/08/16 1:30PM Clippers vs. Spurs
10/10/16 6:15PM Thunder vs. Warriors
10/15/16 12:30PM Lakers vs. Spurs
10/15/16 1:30PM Clippers vs. Thunder
10/17/16 6:15PM Warriors vs. Lakers
10/22/16 12:30PM Thunder vs. Spurs
10/22/16 1:30PM Clippers vs. Warriors
10/29/16 11:30AM 3 Seed vs. 2 Seed
10/29/16 12:30PM 4 Seed vs. 1 Seed
TBD TBD CHAMPIONSHIP

The team listed first will be considered the “Visitor” team and will wear their jersey on the white side. The team listed second will be considered the “Home” and will wear their jersey on the colored side.

Division 2

Teams

Bulls

Coach
Max Hong

Roster
Rome Hong – T-Kindergarten
Rudy Munoz Jr. – Kindergarten
Chase Ortuno – Kindergarten
Donovan Kostich – 1st Grade
Judah Tell – 1st Grade
Sarah Louie – 2nd Grade

Practice Schedule
3:45-4:30pm in HCS Gym

Monday, September 12
Monday, September 19
Monday, September 26
Monday, October 3
Monday, October 10
Monday, October 17
Monday, October 24

Hawks

Coaches
Victor Ceballos and Erik Velazquez

Roster
Sara “Tina” Aras – T-Kindergarten
Collin Cates – Kindergarten
Caydence Rennaker – Kindergarten
Jacob Baker – 1st Grade
Max Ceballos – 1st Grade
Isaiah Velazquez – 1st Grade
Caleb Cox – 2nd Grade

Practice Schedule
3:00-3:45pm in HCS Gym

Wednesday, September 14
Wednesday, September 21
Wednesday, September 28
Wednesday, October 5
Wednesday, October 12
Wednesday, October 19
Wednesday, October 26

Magic

Coaches
Maddie Enderlyn and Charlie Minderhout

Roster
Hannah Duenas – T-Kindergarten
Nial Cave – Kindergarten
Isaac Grier – Kindergarten
Jeremiah Duenas – 1st Grade
Erika Laufer – 2nd Grade
Max Willanger – 2nd Grade

Practice Schedule
4:30-5:15pm in HCS Gym

Monday, September 12
Monday, September 19
Monday, September 26
Monday, October 3
Monday, October 10
Monday, October 17
Monday, October 24

Pacers

Coaches
Matthew Casillas and Alexander Mindock

Roster
Petra Hilou – Kindergarten
Kyle Vitalis – Kindergarten
Adrienne Meeks – 1st Grade
David Sarkisyan – 1st Grade
Daniel Askar – 2nd Grade
Emmanuel Gonzalez – 2nd Grade

Practice Schedule
3:00-3:45pm in HCS Gym

Monday, September 12
Monday, September 19
Monday, September 26
Monday, October 3
Monday, October 10
Monday, October 17
Monday, October 24

Raptors

Coach
Brian Delaney

Roster
Merc Lehman – T-Kindergarten
Pierce Bedrossian – Kindergarten
Brady Feirfeil – Kindergarten
Joshua Underwood – Kindergarten
Joshua Jimenez – 1st Grade
Gideon Delaney – 2nd Grade
Blake Harris – 2nd Grade

Practice Schedule
4:30-5:15pm in HCS Gym

Monday, September 12
Monday, September 19
Monday, September 26
Monday, October 3
Monday, October 10
Monday, October 17
Monday, October 24

Wizards

Coach
Jared Eprem

Roster
Benjamin Rizo – T-Kindergarten
Jossalyn Rice – Kindergarten
Liam Rodriguez – Kindergarten
Levi Clark – 1st Grade
Howard Cole III – 1st Grade
Jayden Perez – 2nd Grade

Practice Schedule
3:00-3:45pm in HCS Gym

Friday, September 16
Friday, September 23 – No Practice
Friday, September 30
Friday, October 7
Friday, October 14
Friday, October 21 – No Practice
Friday, October 28

Schedule

Date Time Visitor vs. Home
09/17/16 9:30AM Bulls vs. Hawks
10:30AM Magic vs. Pacers
11:30AM Raptors vs. Wizards
09/24/16 9:30AM Hawks vs. Magic
10:30AM Pacers vs. Raptors
11:30AM Wizards vs. Bulls
10/01/16 9:30AM Magic vs. Bulls *TEAM PICTURES
10:30AM Raptors vs. Hawks *TEAM PICTURES
11:30AM Wizards vs. Pacers *TEAM PICTURES
10/08/16 9:30AM Wizards vs. Magic
10:30AM Hawks vs. Pacers
11:30AM Raptors vs. Bulls
10/15/16 9:30AM Raptors vs. Magic
10:30AM Wizards vs. Hawks
11:30AM Bulls vs. Pacers
10/22/16 9:30AM Bulls vs. Hawks
10:30AM Magic vs. Pacers
11:30AM Raptors vs. Wizards
10/29/16 9:30AM 3 Seed vs. 2 Seed
10:30AM 4 Seed vs. 1 Seed
TBD TBD CHAMPIONSHIP

The team listed first will be considered the “Visitor” team and will wear their jersey on the white side. The team listed second will be considered the “Home” and will wear their jersey on the colored side.